Loetud: Design is a Job

design_is_a_job

Pean tihtilugu tõdema, et minu tutvusringkonnas ei ole eriti ühtegi inimest, kes saaks täpselt või vähem täpselt aru, mis tööd ma igapäevaselt teen. Mitte et see oleks ka maailma-kõige-tähtsam infokild kuid vahel mõne vana klassikaaslasega kohtudes olen ma lihtsalt itimees. Neelan alla.

Üldnimetus veebidisainer võib sisulise poole pealt vaadates tähendada tõesti väga laia spektrit – on Javascripti gurusid, väga häid informatsiooni arhidekte, Photoshoppijaid ja lihtsalt hipisid. Ma pean end pigem praktikuks, kes eelkõige naudib kas kellegi poolt valmis joonistatud piltide haakimist mõne sisuhalduse külge, brauseripornot või stiilidega eksperimenteerimist.

Kindel on aga, et igapäevaselt käib minu tööülessannete hulka ka arendajatega suhtlemine, visandamine-prototüüpimine, klientidega suhtlemine ja muu, mis tehnilisi oskuseid alati ei eelda. Aga just need hetked on sobivad pea korrastamiseks ning ekraanilt pilgu tõsmiseks, et tajuda välise maailma olukorda ja vahel ka nõudmiseid.

Mike Monteiro raamat on hea kahe-õhtu-lugemine igasugusele veebidisainerile ja huvilisele, kes sooviks mingil väga veidral põhjusel teada saada, millega tema endine klassivend siis igapäevaselt, õhtuselt ja hommikuselt siis ikkagi tegeleb.

Vihjeks sobib see lõik 😛