Loetud: No Easy Day

No-Easy-Day

End igaveseks ajalukku kirjutanud Osama bin Laden käesolevas raamatus sõna ei saa, seda ütlen ette. Põgus kohtumine eriväelastega lõppeb pea täpselt nii, nagu seda on kirjeldatud erinevates väljaannetes kordi ja kordi. Reaalsuses napilt pool tundi kestnud operatsioon lõppeb vastupanu osutanud võitlejatega ning bin Ladeni vägagi kerge tabamisega, mis kuulsale habemikule paraku vägagi kurva lõpu toob.

Raamat No Easy Day annab põhjaliku ülevaate meestest, kelle töö on suures osas saladus nende tuttavatele, naabritele ja kohati isegi perekonnale. Kuigi kirjeldused on vaprad, patriootlikud ja pühendunud siis kripeldama jääb – mida see kõik väärt on? Olen veendunud, et kui kunagi oleks võimalik lugeda raamatut, mis on kirja pandud vastaspoole vaatenurgast, oleks see ehk huvitavamgi – mis viis bin Ladeni ikkagi selleni, et viimasel ööl vastupanu osutamine tema viimane huvi oli.

Filmimaterjaliks käib küll ning mõnele sõjardile, kes alles ajateenistust Kuperjanovis alustab, samuti. Normaalsetele lugemissoovitust ei anna.